Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Pensionimi i Ibrës/ Milani hidhet në sulm për një tjetër…Leao, 50 milionë euro për sulmuesin e Lille

Shkruar nga NEWSPORT

Lajmet për pensionimin e Ibrahimovic në fund të sezonit kanë bërë që Milani të hidhet në sulm për një sulmues të ri. Jonathan David është emri i piketuar nga Daniele Massara i cili mbulon sektorin francez dhe portugez në merkaton e kuqezinjve. Një lëvizje e tillë do të ishte një deja-vu teksa nga ky ekip erdhi edhe Rafael Leo që më vonë do të kthehej në yllin e skuadrës kampione të Serie A.

Kartoni i sulmuesit kanadez vlerësohet rreth 40-50 milionë euro nga Lille me lojtarin që regjistron 21 gola e 4 asiste në 31 ndeshje këtë sezon. Për lojtarin është një interes i vjetër nga Milani por performancat e fundit kanë bërë që garës t’i shtohen edhe ekipe angleze.

[caption id="attachment_687730" align="alignnone" width="300"] Jonathan David[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga