Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Partizani me mungesa në sfidën e kthimit, sulmuesi i nënshtrohet operacionit

Shkruar nga NEWSPORT
Partizani me mungesa në sfidën e kthimit, sulmuesi i nënshtrohet

Partizani është rikthyer në Shqipëri pas fitores 0-1 në Andorra ndaj Escaldes dhe po vijon përgatitjet nën drejtimin e trajnerit Zekic dhe stafit teknik. Ndeshja e kthimit do të luhet më 1 gusht në ‘Air Albania’ dhe nëse nuk ka ndonjë befasi andoriane, të kuqtë do të kualifikohen në turin e tretë.

Stërvitja ka vijuar normalisht, por në grup kishte një mungesë. Alfred Mensah nuk iu bashkua skuadrës pasi ditën e sotme ai i është nënshtruar një operacioni për të hequr apendicitin. Një ndërhyrje kirurgjikale e cila është kaluar me sukses dhe lojtari tashmë është në gjendje të mirë shëndetësore.

Sulmuesi do të qendrojë disa ditë nën kujdesin e mjekëve të klubit, por nuk pritet të jetë pjesë e ekipit në ndeshjen e kthimit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga