Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

OSIMHEN “çmend” CHELSEA, 60 milionë euro plus një lojtar në tavolinën e NAPOLIT

Shkruar nga NEWSPORT
OSIMHEN “çmend” CHELSEA, 60 milionë euro plus një

Victor Osimhen është një nga sulmuesit e shumë kërkuar nga skuadra e mëdha. United është një nga ekipet që ka shfaqur interes për shërbimet e tij, por së fundmi edhe Chelsea ka bërë gati planin.

Blutë e Londrës janë të gatshëm të paguajnë 60 milionë euro plus një lojtarë për Napolin, në mënyrë që të lënë të lirë Osimhen.

“Calciomercato” raporton se Christian Pulisicin është i sakrifikuar për këtë operacion, teksa mbetet në dorën e Napolit nëse e konsideron një lojtarin si pjesë të formacionit të Spallettit.

Drejtuesit e Chelsea shpresojnë që tashmë dy klubet të nisin bisedimet mes tyre dhe të arrijnë një marrëveshje për këtë trasnferim.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga