Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Orges Shehi me dilema para Skënderbeut, 2 titullarët e sulmit mungojnë në Korçë

Shkruar nga NEWSPORT
Orges Shehi me dilema para Skënderbeut, 2 titullarët e sulmit

Partizani luan takimin e radhës përballë Skënderbeut në Korçë. Ndeshja zhvillohet ditën e diel, ora 17:00 dhe për të dyja skuadrat vlen në llogaritë e “final four”.

Atmosfera te Partizani shihet mjaft e mirë pas dy fitoreve, në derbi dhe Kupë, megjithatë problemet nuk mungojnë. Kjo pasi trajneri Orges Shehi do i duhet të bëjë pa 2 sulmues titullar.

Bëhet fjalë për Tedi Carën dhe Xhuliano Skukën. Cara plotësoi numrin e kartonëve në ndeshjen me Tiranën, ndërsa Skuka vuan një dëmtim të lehtë.

Alternativat nuk mungojnë në sulm për të kuqtë. Të paktën për majën e sulmit Orges Shehi pritet të aktivizojë Alfred Mensah, ndërsa në krah të tij Mban dhe Taipin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga