Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Operacioni “FSHESA” te Chelsea, LISTËS së “zezë” të Pochettinos i “shpëton” Armando BROJA

Shkruar nga NEWSPORT
Operacioni “FSHESA” te Chelsea, LISTËS së
Chelsea do t’i nënshtrohet një revolucioni të vërtetë dhe me ardhjen e Mauricio Pochettino do të nisë një epokë e rë. Nga Blutë e Londrës priten të largohet shumë lojtarë, teksa të tjerë pritet të zbarkojnë në “Stamford Bridge”. Ish-trajneri i PSG-së ka një listë të “zezë” me lojtarët që do të largohen nga Chelsea dhe due të bëjnë gati “valixhet”. Sipas “Daily Mail” 15 lojtarë kanë të ardhmen e tyre në ajër dhe mund të largohen nga “Stamford Bridge”. Pierre-Emerick Aubameyang, Hakim Ziyech, Christian Pulisic, Edouard Mendy dhe Callum Hudson-Odoi pritet të largohen, ndërsa e ardhmja e Kalidou Koulibaly, Cesar Azpilicueta dhe N’Golo Kante është e paqartë. Lojtarët e tjerë të përmendur janë Denis Zakaria, i cili do të kthehej te Juventusi, dhe Mason Mount, Mateo Kovacic, Conor Gallagher, Trevoh Chalobah dhe Ruben Loftus-Cheek, të cilët gjithashtu mund të largohen. Nga kjo listë shpëton Armando Broja, me sulmuesin shqiptar që vazhdon rikuperimin e tij.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga