Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Një ‘gentleman’ si Ilion Lika, veteran i kërkon drejtuesve të ‘hapë krahun’

Shkruar nga NEWSPORT
Një ‘gentleman’ si Ilion Lika, veteran i kërkon drejtuesve

Tirana është nën atmosferën e nxehtë për çështjen e trajnerit Shehi megjithatë, kampionati vazhdon dhe skuadra duhet të vijojë punën për ndeshjen e rradhës. Grupin e lojtarëve aktualisht e drejton Julian Ahmataj, trajneri i cili doli kampion me moshat bardheblu, dhe nën vëzhgimin e tij, lojtarët po përgatiten për ndeshjen shumë të rëndësishme ndaj Vllaznisë, në ‘Klasiken e fubtollit shqiptar’.

Një kërkesë e ‘pazakontë’ ka ardhur nga një prej lojtarëve gjatë stërvitjes. Veterani dhe kapiteni i skuadrës, Ilion Lika u ka komunikuar stafit teknik dhe drejtuesve të shohin më shumë nga të rinjtë duke ‘hapur krahun’ këshut që nga ndeshja e rradhës.

43-vjeçari i cili ka fituar gjithçka me bardheblutë do të vijojë të stërvitet normalisht dhe ashtu si me Bekajn, do të ndihmojë gardianët e rinj me eksperiencën e tij të gjatë në futboll. Me Gentian Selmanin që ende nuk është riaftësuar nga dëmtimi, Mustafë Abdullahu është portieri që pritet të veshë dorezat e titullarit ndaj Vllaznisë.

Drejtuesit bardheblu besojnë shumë se gardiani 19-vjeçar do të jetë zbulimi i rradhës me besimin se dardani, do të jetë zëvëndësuesi i Visar Bekajt në të ardhmen.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga