Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Nis “shfaqja” për Ardon JASHARIN, Luzern i vendos çmim talentit shqiptarë

Shkruar nga NEWSPORT
Nis “shfaqja” për Ardon JASHARIN, Luzern i vendos çmim

Ardon Jashari është jë nga lojtarët premtues për të ardhmen, teksa karriera e tij pritet të jetë e ndritur. Mesfushori I talentuar ka zhvilluar 17 ndeshje këtë sezon me skuadrën e Luzernit ku ka asistuar 4 herë, ndërsa ka treguar paraqitje pozitive duke zgjuar interesimin e disa skuadarve europiane.

Tashmë për 20-vjeçarin që përfaqëson Zvicrën janë në garë disa klube, ku Eintravht Frankfurt në Gjermani dhe Celtic në kampiontin skoces janë gati të shpenzojnë për Jasharin.

Mediat zvicerane kanë raportuar se drejtuesit e Frankfurt dhe ata të Celtic tanimë kanë kontaktuar skuadrën zvicerane Luzern për të pyetur për çmimin e Jasharit, ku skuadra zviceriane I ka njoftuar të gjitha ekipet e interesuara për se për ta lënë të lirë kërkon të fitoj 7 milionë euro.

Gara me emrat e skuadrave të interesuara për Ardon Jasharin është shumë e madhe, pasi edhe skuadrat tjera si Ajax, Feyenoord, Real Sociedad, Napoli, Arsenal, Leicester City, Hoffenheim, RB Leipzig dhe Ëolfsburg janë vënë pas tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga