Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Në Tiranë triumfon Ilir Daja, bastet kualifikojnë Ballkanin

Shkruar nga NEWSPORT
Në Tiranë triumfon Ilir Daja, bastet kualifikojnë Ballkanin

Ballkani dhe Viktoria Plzen do të masin forcat nesër në 18:45, ndeshje e vlefshme për raundin e pestë në grupe të Conference League. Suharekasit kuotohen favorit nga bastet me koeficientin 2.2, ndërsa humbja e tyre me 3.1. Një barazim është dhe koeficienti më i lartë për sfidën e “Air Albania”, pikërisht 3.8.

Fitorja do i jepte djemve të Ilir Dajës shtysë për të kaluar grupin në fazën e 1/16. E gjitha kjo do mbesë për t’u vendosur ndeshjen e fundit, megjithatë kombinimi i humbjes apo barazimit të Astanës kundër Dinamos së Zagrebit do ishte gjithçka duhet.

Klubi i Ballkanit që merr pjesë për të dytin vit radhazi në Conference League, do shtonte dhe më shumë vlerat e tij dhe futbollit kosovar në Europë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga