Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

NATIONS LEAGUE/ Ndeshja e parë e pauzës së Kombëtareve, Skocia dhe Ukraina duan vendin e parë (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT

Ukraina udhëton drejt Skocisë për tu përballur me vendasit në Hampden Park në Glasgoë në kuadër të Nations League. Të dy ekipet futen në fushë për fitore që do t’i jepte vendin e parë në grup. Ukraina gjendet e para me 7 pikë në 3 ndeshje ndërsa Skcia 1 pikë më pak në po kaq ndeshje. Skocezët kërkojnë revanshin pas eliminimit nga Play-Off i Botërorit pikërisht nga ukrainasit.

Formacionet Zyrtare:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga