Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Napoli kërkon të vrasë kampionatin, Roma do zonën Champions (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Napoli kërkon të vrasë kampionatin, Roma do zonën Champions

Napoli dhe Roma do të përballen sonte në orën 20:45 në Stadio Maradona për javën e 20-të të Serie A. Një përballje e fortë në fushë por edhe në pankinë me dy strateg si Spalletti dhe Mourinho që shpeshherë kanë pasur “xixa” me njëri-tjetrin.

Napoletanët duan të vrasin kampionatin dhe nëse arrijnë të fitojnë sot do të shkojnë +13 nga Interi i vendit të dytë. Roma nga ana tjetër do tre piëkt për të kapur zonën Champions pas humbjes së Milanit. Fitorja i dërgon ata në kuotën e 40 pikëve, aq sa Interi i vendit të dytë.

Formacionet Zyrtare:

NAPOLI (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Elmas; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia. Trajneri: Luciano Spalletti.

ROMA (3-4-2-1): Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Zaleëwki, Cristante, Matic, Spinazzola; Dybala, Pellegrini; Abraham. Trajneri: Jose Mourinho.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga