Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Moment për t’u duartrokitur, VIDEO-ja kur Ilir Daja valëviste në Prishtinë flamurin shqiptar dhe atë të Kosovës

Shkruar nga NEWSPORT
Moment për t’u duartrokitur, VIDEO-ja kur Ilir Daja valëviste

Kombëtarja shqiptare është kryefjalë e çdo medie në vendin tonë, por edhe jashtë kufijve. Së fundmi, ka lindur një debat me analistët e Kosovës të cilët vijojnë t’i mëshojnë faktit se kuqezinjtë po kalojnë këtë gjendje spektakolare për shkak të kontributit edhe të lojtarëve të lindur në Kosovë.

Dhe si për t’i sheshuar të gjithë zërat mjafton të kujtojmë një video të trajnerit Ilir Daja, pas një ndeshje me Ballkanin. Pikërisht njeriu që ka ngritur në piedestal historinë e futbollit kosovar, mbante në duar flamurin e Shqipërisë dhe të Kosovës, si për të thënë që jemi NJË!

Nëse ka një personazh nga bota e futbollit që Federata e Futbollit Kosovar krenohet është pikërisht Ilir Daja, ai që çoi për herë të dytë Ballkanin në grupet e Conference League.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga