Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milani zyrtarizon miqësoret me Manchester City, Real Madrid dhe Barcelona

Shkruar nga NEWSPORT
Milani zyrtarizon miqësoret me Manchester City, Real Madrid dhe Barcelona

Milani ka zyrtarizuar 3 miqësoret e para që do të zhvillojë në verë. Kuqezinjtë kanë zgjedhur sërish Shtetet e Bashkuara të Amerikës si destinacionin për turneun veror.

Tre superpërballje me tre gjigantë europian. Më 27 korrik, “Djalli” do të përballet me Manchester City në Neë York, ndërsa me 31 korrik një duel plot lavdi me Real Madrid në Chicago. Më 6 gusht është edhe sfida e fundit ndaj Barcelonës në Baltimore.

Ky do të jetë viti i dytë rradhazi që Milani zhvillon turne miqësor në SHBA.

Njoftimi zyrtar→ KËTU

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga