Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milani vazhdon me largimet nga ekipi, 5 lojtarë nuk udhëtojnë drejt SHBA-së

Shkruar nga NEWSPORT
Milani vazhdon me largimet nga ekipi, 5 lojtarë nuk udhëtojnë

Milani është mjaft aktive këtë merkato ku pas shitjes së Sandro Tonalit tek ekipi i Neëcastle për 80 milionë euro po mundohet që paratë e fituara ti shpenzojë në mënyrën e duhur.

Pas 4 afrimeve zyrtare, Milani gjithashtu po mendon edhe për largimet, me 5 lojtarë që potencialisht mund të “përshëndësin” Milanellon në javët e ardhshme. Njëri prej tyre është Divock Origi, por edhe Caldara, Ballo-Toure, Rebic dhe Lazetic nuk janë në planet e Piolit për sezonin e ardhshëm.

Këta 5 lojtarë nuk do të nisen për Los Angeles, aty ku Milani do të jetë pjesë e turit amerikan për të zhvilluar ndeshjet miqësore dhe fazën përgatitore.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga