Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milani nis punën për merkaton e janarit, ylli i Liverpool në radarin e Maldinit

Shkruar nga NEWSPORT
Milani nis punën për merkaton e janarit, ylli i Liverpool në

Merkato e janarit është pak ditë larg dhe Milani po sheh pozitat që mund të përmirësojë. Me Ziyech që është në krye të listës, Maldini ka kaluar gjithashtu edhe për objektiva të tjerë. Një ndër to është edhe Naby Keita i Liverpool. Mesfushori shihet si përforcim ideal në mesfushë për të rivalizuar me dyshen Tonali – Bennacer.

Mirëpo, dy pengesa bëjnë që Maldini të hezitojë për mesfushorin. Rroga e lartë prej 7.5 milioinë eurosh që ai përfiton te Liverpool është mbi tavanin e vendosur nga Maldini teksa vetëm Rafael Leao ka marrë ofertën për 7 milionë, si më i paguari në ekip. Një tjetër pengesë është edhe gjendja e tij fizike, 27-vjeçari është pronë e dëmtimeve të shpeshta, madje aktualisht është i dëmtuar.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga