Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Milan në kërkim të numrit 9, “Djalli” me sytë nga Franca

Shkruar nga NEWSPORT
Milan në kërkim të numrit 9, “Djalli” me sytë

Ende pa u hapur merkato e verës ekipit po fillojnë të mendojnë për sezonin e ardhshëm. Me Giroud 36 vjeç me Zlatan Ibrahimović që këtë vit ka luajtur vetëm katër ndeshje, Milanit i duhet të mëndojë për sezonin e ardhshëm. Kuqezinjtë i kan hedhur sytë nga Franca bëhet fjalë për sulumesin e Toulouse, Thijs Dallinga.

22 vjeçari bëri një performancë fantastike në finalen e Kupës së Francës dukë shënuar dy gola ku ekipi mposhti me shifrat 5-1 Nantes, duke fituar kështu edhe kupën e parë në histori.

Maldini dhe Massara janë duke ndjekur me vëmendje sulmuesin Hollandez i cili këtë sezon në Ligue 1 ka regjistruar 31 prezenca duke shënuar 12 gola dhe dhuruar një asist. Kujtojmë që Toulouse dhe Milan kanë një pronar të përbashkët, RedBird.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga