Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Mesfusha në fokus, Napoli ‘piketon’ Ferguson

Shkruar nga NEWSPORT
Mesfusha në fokus, Napoli ‘piketon’ Ferguson

Ky sezon është thuajse i dështuar për Napolin, me kampionat aktualë që renditn në vendin e 7-të me 45 pikë, 2 më pak se Atalanta e vendit të 6-të që të çon edhe në Conference League. Kampionat kanë nisur që tani të mendojnë për merkaton.

Mesfusha është një nga repartet ku drejtuesit do të ndërhyjnë menjëherë. Në radarin e tyre ka rënë Lewis Ferguson. Ky i fundit po shkëlqen me Bolognan në Serie A dhe ka tërhequr vëmendjen e napolitanëve.

Kujtojmë se skocezi ka kontratë me Bolognan deri në qershor të vitit 2027, ndërsa është bërë pjesë e skuadrës italiane në merkaton e verës së 2022. Kartoni i 24-vjeçarit kushton 25 milionë euro.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga