Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Merr fund pritja, De LAURENTIIS zbulon nëse OSIMHEN do të luajë ndaj Milanit

Shkruar nga NEWSPORT
Merr fund pritja, De LAURENTIIS zbulon nëse OSIMHEN do të luajë

“Osimhen nuk do të jetë në gjendje të luajë sfidën e parë çerekfinale ndaj Milan. Shpresojmë që ai të jetë gati në duelin e kthimit që do ta luajmë me 18 prillë”, do të theksonte presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis.

Ky padiskutim është  një lajm i keq për skuadrën e Luciano Spallettit, i cili ndaj kuqezinjtëve nuk do të mund të llogarisë shërbimet e sulmuesit kryesorë të ekipit.

Dëmtimi që mori Osimhen në fund të muajit mars ka bërë që të humbasë duele të rëndësishme si në Serie A edhe në Champions. Takimi mes Milan dhe Napolit në çerekfinalen e Champions do të luhet ditën e nesërme duke nisur që nga ora 21:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga