Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Me apo pa tifozë? Merret vendimi për sfidën Kosovë – Izrael

Shkruar nga NEWSPORT
Me apo pa tifozë? Merret vendimi për sfidën Kosovë –

Ndeshja e shtyrë mes Kosovës dhe Izraelit siç dihet tashmë është vendosur të luhet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” duke nisur që nga ora 20:45. Ky duel është i vlefshëm për kualifikueset e Euro 2024.

Për këtë sfidë ditët e fundit është folur gjatë, teksa thuhej se për shkak të sigurisë mund të zhvillohet pa tifozë. Por tashmë ka ardhur edhe vendimi sa i takon prezencës së tifozëve në stadium.

Për “KosovaPress” ka folur Agim Ademi. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës ka theksuar se kjo ndeshje do të luhet me tifozë, pasi tashmë janë vlerësuar situatat e sigurisë.

 “Ndeshja mes Kosovës dhe Izraelit do të zhvillohet me praninë e tifozëve”, ka thënë Ademi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga