Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Max Verstappen fiton në shtëpin e Ferrarit, makina e sigurisë ndikon në Monza

Shkruar nga NEWSPORT

Red Bull dominon dhe në çmimin e madh të Monzës. Max Verstappen ka thelluar diferencën me ndjekësit e tij më të afërt. Makina e sigurisë luajti një rol kyç pasi ishte ajo që mbylli garën në xhirot e fundit. Leëis Hamilton dhe pse u rendit i treti pas Charles Leclerc ka humbur luftën për tiutll kampion.

Kanë mbetur dhe 7 gara për të përmbyllur sezonin e Formula 1. Në lojë janë dhe 175 pikë që do vulosin dhe titullin e kampionit të botës, i cili duket të jetë Verstappen. Diferenca mes tij dhe Hamilton është 167 pikë gjë e cila duket shumë larg pritshmërive të britanikut. Garë zhgënjuese për pilotët e Aston Martin të cilët e mbyllën me vetëm 10 xhiro për Vettel dhe 39 xhiro për Lance Stroll.

Çmimi i madh i Monzas:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga