Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Mauricio Pochettino me skuadër te re për sezonin 2023/2024

Shkruar nga NEWSPORT
Mauricio Pochettino me skuadër te re për sezonin 2023/2024

Ky vit për skuadrën e Chelsea ka qenë një dështim i vërtetë. Edhe me ardhjen e Frank Lampard në pankinën e Bluve të Londrës përsëri skuadra nuk ka gjetur ende vazhdimësin.

Kjo gjë nuk është pritur mirë nga presidenti Todd Boehly i cili ka hedhur sytë për sezonin 2023-2024. Duke qenë se Lampard është trajnjer i përkohshëm deri në fund të sezonit i duhet të mendojë për vazhdimësinë.

Sipas burimeve te klubi londinez, viti ardhshëm do të gjejë në pankinë trajneri Pochettino qe ka gati dhe stafin e tij drejtues. Ajo që bie në sy është së trajneri Argjentinas kërkon një organikë të re lojtarësh.

I vetmi lojtar aktual që pëlqehet nga ai është vetem Chritan Pulisic gjë që çon dëm miliona eurot e shpenzuar nga amerikani gjatës sezonit 2022-2023.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga