Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

ZYRTARE/ Blenë Trumçin për 50 mijë euro, Shkëndija largon ish-in e Laçit

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Blenë Trumçin për 50 mijë euro, Shkëndija
Bashkim Velija

Bashkim Velija nuk do të jetë më një futbollist i Shkëndijës. Klubi tetovar njofton mbylljen e bashkëpunimit me mbrojtësin e krahut të djathtë duke vendosur të mos rinovojnë kontratën.

“Faleminderit Bashkim Velija! Mbrojtësi Bashkim Velija nuk do të jetë pjesë e Shkëndijës në të ardhmen, pasi klubi dhe lojtari vendosën mos të vazhdojnë bashkëpunimin. Të gjithë në KF Shkëndija falënderojnë Bashkim Velijan për kontributin e dhënë në fanellën kuqezi, duke i uruar shëndet dhe suksese në të ardhmen”, njofton klubi.

Mbrojtësi i djathtë kishte kontratë deri në përfundim të sezonit dhe nga Shkëndija del si lojtar i lirë. 30-vjeçari ishte titullar absolut këtë sezon ku luajti 27 ndeshje në kampionat. Kuqezinjtë e zëvëndësuan ish-in e Laçit me Aleksandër Trumçin, të cilin e blenë për 50 mijë euro nga Bylis.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga