Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

Shkupi dhe Struga nuk ia dalin në transfertë, Shkëndija mjaftohet me 1 pikë

Shkruar nga NEWSPORT
Shkupi dhe Struga nuk ia dalin në transfertë, Shkëndija mjaftohet
Makedonija GP - Shkëndija e Tetovës

Ditën e sotme janë luajtur 5 ndeshje të vlefshme për javën e 26-të të kampionatit maqedonas. 4 skuadra zbritën në fushën e lojës, por asnjëra prej tyre nuk ia doli të fitonte.

Shkupi u mposht në transfertë përballë Bregalnica Stip në mënyrë surprizuese. Vendasit fituan përballë shkupjanëve me rezultatin minimal 1-0. Në krahun tjetër Vardari mposhti 1-0 Strugën e Shpëtim Duros.

Dy skuadrat shqiptare që morën pikë ishin Shkëndija dhe Voska Sport. Kuqezinjtë nga Tetova barazuan me rezultatin 1-1 në transfertë përballë Makedonija GP. Me po të njëjtin rezultat barazoi dhe Voska kundër Rabotnickit.

Në ndeshjen tjetër, Tikves fitoi 3-1 përballë Brera Strumica.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga