Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

MAQEDONIA

Dominim absolut në Maqedoni, ish-lojtari i Superiores në ‘gjurmët’ e Jasir Asanit

Shkruar nga NEWSPORT
Dominim absolut në Maqedoni, ish-lojtari i Superiores në
Vangjel Zguro dhe Erald Çinari

Vangjel Zguro u shpall kampion me Strugën në Maqedoninë e Veriut duke fituar një kampionat të gjatë e të rivalizuar deri në fund me Shkëndijën dhe Shkupin. Titullar i padiskutueshëm prej dy vitesh, mbrojtësi i majtë shkëlqeu këtë sezon duke shënuar 3 gola e 7 asiste në 37 ndeshje.

Performancat e tij kanë rënë në sytë e klubeve të huaja dhe është Kisvarda që ka shprehur interes konkret. Skuadra e elitës hungareze është në bisedime me 31-vjeçarin, raporton ‘Futbolli në Shqipëri’, dhe marrëveshja është shumë pranë.

Kisvarda nuk është e panjohur për shqiptarët teksa më parë ka luajtur edhe Jasir Asani pas largimit nga Partizani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga