Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Manchester United s’do hapa fals, Erik ten Hag gradon titullarët e FA Cup përballë Reading (FORMACIONET ZYRTARE)

Shkruar nga NEWSPORT
Manchester United s’do hapa fals, Erik ten Hag gradon titullarët e FA

Manchester United do të përballet në orën 21:00 me Reading në Old Trafford për raundin e 1/16-ave të FA Cup. Djajtë prej vitesh nuk fitojnë një trofe dhe këtë sezon do të bëjnë gjithcka që të rikthehen tek titujt dhe FA Cup është rruga më e lehtë në letër për ta bërë këtë.

Trajneri Ten Hag ka zgjedhur 11 lojtarët që do ta nisin nga minuta e parë duke mos bërë shumë rotacione teksa rikthehet dyshja Lindelof – Maguire në qendër të mbrojtjes. Nuk ka pushim për Rashford dhe Bruno Fernandes që po mbajnë peshën e golave te të kuqtë në Premier League.

Formacionet Zyrtare:

Manchester United (4-2-3-1): De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Malacia; Casemiro, Eriksen; Antony, Fernandes, Rashford; Weghorts

Reading (5-3-2): Lumley; Hoilett, Yiadom, McIntyre; Holmes, Baba; Hendrick Loum, Ince; Joao, Carroll

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga