Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

“Maldini dhe Theo idhujt e mi”, ish-lojtari i Juventus nuk fshihet

Shkruar nga NEWSPORT
“Maldini dhe Theo idhujt e mi”, ish-lojtari i Juventus nuk fshihet

Luca Pellegrini shihej si e ardhmja e krahut të majtë në Itali teksa u transferua nga Roma te Juventus por e ardhmja e tij nuk shkoi sic mendohej. Huazimet në Genoa e së fundmi shkëmbimi me Kostic nga Frankfurt kanë mbyllur aventurën e tij me Juven.

Në mikrofonat e Tuttosport, ish-lojtari i Juventusit ka shpalosur modelët e tij në rolin e mbrojtësit të krahut, pozitë që ai luan. Mes tyre janë edhe dy te Milanit.

“Si fëmijë idhulli im ishte Paolo Maldini i Milanit! Pastaj fillova të admiroj edhe lojtarë të tjerë në të njëjtin pozicion tim, si Marcelo apo Gareth Bale kur ai luante në atë pozicion në kohën e Tottenham. Ndër lojtarët më të fundit, ata që unë i vlerësoj shumë dhe i shoh si mbrojtës të krahut janë Theo Hernandez i Milan dhe Alphonso Davies nga Bayern Munich.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga