Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

Luajnë ekipet e shqiptarëve, merret vendimi për Gjimshitin dhe Qazim Laçin (FORMACIONET)

Shkruar nga NEWSPORT

Atalanta e Berat Gjimshitit do të luajë në transfertë përballë Sturm Graz. Ndeshja që do të startojë në orën 18:45 është e vlefshme për fazën e grupeve të Conference League. Gjimshiti është një nga pikat kyçe të ekipit italian dhe është graduar titullar edhe për këtë sfidë.

Në krahun tjetër Qazim Laçi ka zënë edhe një herë vend titullari tek Sparta e Pragës. Këta të fundit do të zhvillojnë një ndeshje majft të vështirë, pasi do të presin në shtëpi ekipin e Rangers.

Si Gjimshiti në repartin e mbrojtjes, apo Laçi në mesfushë, në këtë sezon të ri e kanë treguar se janë një element kryesor në ekipet respektive.

[caption id="attachment_710541" align="alignnone" width="658"]Strum Graz - Atalanta (Berat Gjimshiti) Strum Graz - Atalanta (Berat Gjimshiti)[/caption]

[caption id="attachment_710540" align="alignnone" width="640"]Sparta e Pragës - Rangers (Qazim Laçi) Sparta e Pragës (Qazim Laçi) - Rangers [/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga