Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Luajnë ekipet e grupit A dhe B, zbulohen arbitrat e 6 sfidave të Kategorisë së Dytë

Shkruar nga NEWSPORT
Luajnë ekipet e grupit A dhe B, zbulohen arbitrat e 6 sfidave të

Ditën e sotme do të luhen 5 ndeshjet e grupit A të Kategorisë së Dytë. 10 ekipe zbresin në fushë për të luajtur fatet e tyre për javën e 14-të të kampionatit. Të gjitha këto sfida do të startojnë në orën 13:30.

Sopoti do të presë në shtëpi ekipin e Gramshit. Në krahun tjetër, Valbona do kërkojë 3 pikët duke luajtur në transfertë përballë ekipit të Tërbunit. Në ndeshjet e tjera, Veleçiku luan me Albanët, ndërsa Iliria udhëton drejt Lezhës për t’u përballur me Besëlidhjen. Sfida tjetër është ajo mes Murlanit dhe Naftëtarit. Gjithashtu luhet edhe një ndeshje e grupit B, ajo mes Maliqit dhe Pogradecit.

Më poshtë do të njiheni me arbitrat e të gjashtë këtyre sfidave.

Sopoti-Gramshi

Arbitër kryesor: Memet Koçi

Asistent 1: Reajd Gashi

Asistent 2: Fatjon Behari

Arbitër i 4: Harrjan Lila

Tërbuni-Valbona

Arbitër kryesor: Mario Shabanaj

Asistent 1: Geraldo Mënaj

Asistent 2: Kledi Shehu

Arbitër i 4: Besmir Lesaj

Veleçiku-Albanët

Arbitër kryesor: Florjan Hysa

Asistent 1: Besmir Çanaku

Asistent 2: Dejvi Tafaj

Arbitër i 4: Rebani Gemi

Besëlidhja-Iliria

Arbitër kryesor: Kreshnik Bajramaj

Asistent 1: Xhuljo Mani

Asistent 2: Feliks Kolleshi

Arbitër i 4: Endrit Zhuli

Murlani-Naftëtari

Arbitër kryesor: Ardit Merdanaj

Asistent 1: Jemin Isufi

Asistent 2: Denis Hajrulla

Arbitër i 4: Gerard Çokaj

Maliqi-Pogradeci

Arbitër kryesor: Mikele Dyrmishi

Asistent 1: Ronaldo Jahja

Asistent 2: Ronaldo Zogu

Arbitër i 4: Djonis Kushta

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga