Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Lojtari i Tiranës ‘thumbon’ tifozat e Partizanit: Kati i dytë në emigrim

Shkruar nga NEWSPORT

Tirana dhe Partizani u ndalën në barazim 1-1 mbrëmjen e djeshme në ‘Air Albania’. Heronjtë e dy skuadrave ishin Hasani dhe Keko me golat respektivë. Nëse fusha e lojës herë pas herë nuk shkon në nivelin e duhur falë edhe presionit apo rrethanave të përhershme në derbi, tribunat nuk dinë çdo të thotë zhgënjim.

Spektakli është i garantuar nga të dyja krahet me ‘Tirona Fanatics’ dhe ‘Ultras Guerrils’ që elektrizojnë stadiumin në çdo rast. Mirëpo, në ndeshjen e fundit pati një numër më të paktë tifozësh në krahun e kuq. Sektori i katit të dytë ishte i gjithi i boshatisur me biletat që nuk kishin dalë në shitje.

Për këtë ka ironizuar basketbollisti i Tiranës, Redi Vogli i cili ‘thumbon’ tifozërinë e kuqe. Në koerografitë në startin e ndeshjes, Vogli filmon të dyja tifozëritë duke evidentuar katin e boshatisur tek të kuqtë, video të cilën e shoqëron me diçiturën: Kati 2 në emigrim.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga