Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Llapi zhgënjehet në shtëpi, Liria dhe Dukagjini ndahen në ‘paqe’

Shkruar nga NEWSPORT
Llapi zhgënjehet në shtëpi, Liria dhe Dukagjini ndahen në

Janë luajtur mesditën e sotme dy ndeshjet përmbyllëse të javës së 12-të të Superligës së Kosovës. Llapi u përball në shtëpi me Fushë Kosovës, ndërsa Dukagjini luajti në transfertë përballë Lirisë.

Llapi barazoi me Fushë Kosovën me rezultatin 1-1, duke ndarë kështu nga një pikë që vlen më shumë për Fushë Kosovën e cila renditet e fundit në klasifikimin. Në krahun tjetër me këtë pikë të marrë, Llapi mbetet në vendin e 3-të me 21 pikë të grumbulluara.

Edhe ndeshja mes Lirisë dhe Dukagjinit përfundoi në barazim. Rezultati përfundimtar i sfidës ishte 2-2. Me këtë barazim, Liria mbetet në vendin e 9-të, pra të parafundit, me 8 pikë, ndërsa Dukagjini në vendin e 6-të të renditjes me 14 pikë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga