Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Llapi dhuron spektakël ndaj Ballkanit, ekipi i Ilir Dajës pëson 5 gola

Shkruar nga NEWSPORT
Llapi dhuron spektakël ndaj Ballkanit, ekipi i Ilir Dajës pëson 5

Llapi ka arritur të fitojë kundër Ballkanit të Ilir Dajës me rezultatin 5-3. Një sfidë spektakolare që ka prodhuar spektakël dhe në fund ka nxjerrë fituese ekipin e drejuar nga tekniku Batatina. Për herë të parë, skuadra e Dajës ka pësuar plot 5 gola duke bërë që të jetë kryefjalë në çdo media në Kosovë.

Prej vitit 2018-të, Ballkani nuk pësonte kaq shumë gola, teksa për herë të fundit ka qenë Drita që i ka realizuar plot 6 gola në humbjen 6-1.

Kjo ndeshje e zhvilluar ditën e sotme ishte e vlefshme për kampionatin kososvar. Golat e takimit u realizuan nga Hyseni, Namani dhe Januzi për Llapin, kurse për Ballkanin shënuan Gripshi dhe Berisha.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga