Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Sevilla ''ngrin'' Krasnodarin në Rusi, Chelsea fiton në ''frymën e fundit'' (VIDEO)

Shkruar nga NEWSPORT
Sevilla ''ngrin''  Krasnodarin në Rusi, Chelsea fiton

Sapo ka përfunduar takimi mes Rennes dhe Chelseat me shifrat 1-2 (Champions League). Të parët që shënuan ishin blutë, me anë të Odoi në minutën e 22-të. Francezët reagojnë në të 85-tën, teksa rrugën e rrjetës e gjen Guirassy. Në fund të takimit, Giroud nderon londinezët

Në  ndeshjen tjetër mes Krasnodar dhe Sevilla, mbizotëroi spektaktli (1-2). Të parët që shënuan ishin spanjollët me Rakitiç, por rusët nuk u dorëzuan për asnjë moment. Atëherë kurpritej vërshëllima finale, El Haddadi nderon miqtë. Kështu, Sevilla hedh një hap të rëndësishëm tutje drejt kalimit të grupeve. Pas pak luhen edhe ndeshjet e tjera, ku në fushë do zbresin ekipe si Juventus, apo edhe Barcelona.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga