Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Leao me pozicion të ri? Pioli: Jam gjithnjë dakord më Berlusconin

Shkruar nga NEWSPORT
Leao me pozicion të ri? Pioli: Jam gjithnjë dakord më Berlusconin

Silvio Berlusconi ka folur për “SKY” për ecurinë e klubit të tij Monzës dhe sfidën në fundjavë kundër Milan. Si ish president i kuqezinjve dhe tifoz i vjetër i Milanit, Berlusconi i ka dhënë edhe një këshill

Stefano Piolit.

Ai i ka propozuar teknikut të Milan që Leao të luaj si qendërsulmues, pasi kështu do të ishte më i rrezikshëm edhe para portës por edhe për mbrojtjen kundërshtare. Berlusconi njihet për këshillat e tij ndaj trajnerëve të Milan. Dikur kur ai drejtonte Milan i propozonte shumë herë formacione teknikut të atëhershëm kuqezi Carlo Ancelottit.

Stefano Pioli duket se e ka pëlqyer këtë propozim të presidentit të Monzës. Në konferencën para ndeshjes me Monzën, Pioli u shpreh: “Jam gjithnjë dakord me Berlusconin”. Mbetet për t’u parë nëse Leao do të luaj si sulmues klasik në vend të Giroud.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga