Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Largimi në prag, Eden Hazard drejt rikthimit në Premier League

Shkruar nga NEWSPORT
Largimi në prag, Eden Hazard drejt rikthimit në Premier League

Eden Hazard mund të largohet nga Real Madrid. Futbollisti belg nuk po kalon formën më të mirë në Madrid dhe kësisoj “divorci” duket në prag.

Siç raporton “Marca”, sulmuesi mund të rikthehet në Premier League, pikërisht aty ku arriti kulmin e karrierës.

Newcastle United pritet të jetë destinacioni i ri i futbollistit. Ky sezon ka qenë pozitiv për skuadrën e Neëcastle dhe me Hazard në organikë, mund të arrihen më lehtë objektivat e klubit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga