Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KUPA E SHQIPERISE

Vlerësim maksimal nga FSHF, arbitër ndërkombëtar për finalen Kukësi - Egnatia

Shkruar nga NEWSPORT
Vlerësim maksimal nga FSHF, arbitër ndërkombëtar për
Arbiter - Kupa e Shqiperise

Kukësi dhe Egnatia përballen në finalen e Kupës së Shqipërisë, duke nisur nga ora 19:00 në Air Albania. Trofeu i 72-të në histori të Kupës vë përballë dy skuadrat që e mbyllën kampionatin e rregullt në vendin e fundit e të parin respektivisht.

Ndërkohë, zbulohet edhe ekipi i arbitrave që do të vendosë drejtësi në finalen e sotme. Bilbili kryesor i është besuar arbitrit të FIFA-s, Juxhin Xhajës, i cili do të ndihmohet nga Denis Rexha dhe Arbër Zalla. Arbitër i 4-të do të jetë ndërkombëtari Eldorjan Hamiti, ndërsa në VAR dhe AVAR janë Kreshnik Barjamaj me Florjan Latën.

Arbitër kryesor: Juxhin Xhaja
Asistent 1: Denis Rexha
Asistent 2: Arbër Zalla
Arbitër i 4: Eldorjan Hamiti
VAR: Kreshnik Barjamaj
AVAR: Florjan Lata

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga