Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KUPA E SHQIPERISE

Humbja në finalen e Kupës, trajneri i Kukësit nuk e kapërdin disfatën dhe publikon pamjet e dyshimta: Ku është VAR-i?

Shkruar nga NEWSPORT
Humbja në finalen e Kupës, trajneri i Kukësit nuk e kapërdin
Oltijon Kërnaja (në mes)

Kukësi u mposht në finalen e Kupës së Shqipërisë nga Egnatia. Sfida e zhvilluar në stadiumin “Air Albania”, përfundoi me rezultatin 0-1 të rrogozhinasve.

Teksa në Rrogozhinë ka nisur festa e këtij trofeu, në Kukës nuk e kapërdijnë dot lehtë këtë humbje, që mund t’ju shpëtonte disi sezonin.

Nga ana e verilindorëve ka shumë pakënaqësi për arbitrimin, madje vënë në pikëpyetje faktin që përse nuk u përdor VAR-i në disa raste të dyshimta.

Është vetë ndihmës-trajneri i ekipit të Kukësit, Oltijon Kërrnaja i cili ka publikuar një moment kur topi preket me dorë nga mbrojtësi i Egnatias, Dulysse, në brendësi të zonës rrogozhinase.

“Çaste që ndikojnë në një finale! Pse jo? VAR? (E njëjta situatë e përsëritur)”, shkruan Oltijon Kërnaja në profilin e tij në Facebook, duke shprehur haptazi pakënaqësitë për arbitrimin.

Humbja në finalen e Kupës, trajneri i Kukësit nuk e kapërdin
Postimi i bërë nga Oltijon Kërnaja

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga