Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Kupa e Italisë/ Fitore me goleadë për kualifikimin, skuadrat e Serie A “shtypin” të voglat

Shkruar nga NEWSPORT
Kupa e Italisë/ Fitore me goleadë për kualifikimin, skuadrat e

Në Itali janë zhvilluar mbrëmjen e sotme 4 ndeshjet e Kupës së Italisë. Takime që kanë prodhuar shumë gola.

Frasionone triumfoi 1-0 ndaj Pisas, ndërsa Udineze mposhti 4-1 Catanzaron. Gjithashtu 4-3 fitoi Genoa ndaj Modenas si dhe Bologna triumfoi 2-0 ndaj Cesenas.

Pas këtyre fitore skuadrat e Serie A kanë arritur të kalojnë në turin tjetër të Kupës së Italisë, duke treguar forcën ndaj ekipeve në letër më të “vogla”.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga