Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Kukësi ka ‘makthe’ në… Kukës, Hallaçi kërkon ‘kokën’ e Egnatias për të thyer tersin

Shkruar nga NEWSPORT
Kukësi ka ‘makthe’ në… Kukës, Hallaçi

Kukësi e nisi sezonin e ri të Superiores me një humbje ndaj Vllaznisë në ‘Loro Boriçi’ ku u mposht me rezultatin 3-1. Java e dytë i rikthen verilindorët në shtëpi, aty ku në ‘Kukës Arena’ do të presin Egnatian, të dielën në orën 16:00.

Normalisht, pritet që kuksianët të jenë më komod duke qenë se luajnë në shtëpinë e tyre, por statistikat nuk i japin të drejtë kësaj. ‘Kukës Arena’ është kthyer në një makth për ekipin teksa në 3 ndeshjet e fundit këtu ndaj Egnatias nuk njeh asnjë fitore duke u mposhtur 2 herë sezonin e fundit dhe një barazim para dy vitesh.

Rraman Hallaçi dëshiron me çdo kusht të thyejë këtë mallkim dhe të dielën do të provojë me të gjitha mënyrat për t’i marrë 3 pikë rrogozhinasve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga