Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Kristjan Asllani ‘kokë më kokë’ me Ylber Ramadanin, kuqezinjtë titullar në Inter – Lecce

Shkruar nga NEWSPORT
Kristjan Asllani ‘kokë më kokë’ me Ylber Ramadanin,

Inter do të udhëtojë në transfertë teksa do të përballet me Leccen e Ylber Ramadanit në transfertë nesër në orën 18:00, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të të Serie A. Zikaltërit ecin të sigurtë drejt titullit kampion teksa janë shumë parpara me pikë nga ndjekësit, megjithatë ka ende shumë pikë në lojë.

Me fokusin kryesor që është në Champions League, Inzaghi ka luksin të bëjë disa rotacione për të shlodhur titullarët kryesorë pasi edhe kontigjentin e ka të mbipopulluar. Hakan Calhanoglu dhe Nicolo Barella do të ulen në stol dhe vendin e tyre do ta marrin Kristjan Asllani e Davide Frattesi.

Një tjetër shans për mesfushorin shqiptar të tregojë cilësitë e tij në sytë e Inzaghit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga