Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Kosovën U-21 nuk e ndal dot as Gjermania, ‘Dardanët’ marrin rezultat fantastik ndaj ‘Panzerave’

Shkruar nga NEWSPORT
Kosovën U-21 nuk e ndal dot as Gjermania, ‘Dardanët’

Përfaqësuesja e Kosovës U-21 ka marrë një rezultat fantastik përballë Gjermanisë, në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Euro 2025. Sfida e zhvilluar në “Stadion an der Gellertstrase”, përfundoi në barazim pa gola.

Kosova merr kështu 1 pikë mjaft të vlefshme, përballë një skuadre si Gjermania që është një nga pretendentët kryesor të Grupi D. Kosova shkon kështu në kuotën e 9 pikëve dhe renditet në vendin e katërt, ndërsa ‘Panzerat’ mbeten në vendin e dytë, me 13 pikë të grumbulluara pas 5 ndeshjesh.

Kujtojmë që në portë për përfaqësuesen e Kosovës ishte gardiani i Tiranës, Mustafa Abdullahu, ndërsa për mesfushorin e Partizanit, Redo Ismaili, nuk kishte minuta në këtë sfidë. Minuta kishte edhe për sulmuesin e Dinamos, Veton Tusha, i cili luajti gjatë gjithë pjesës së dytë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga