Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

ZYRTARE/ Suhareka nuk ndalet, Shpëtim Duro merr me vete ish-lojtarin e Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Suhareka nuk ndalet, Shpëtim Duro merr me vete ish-lojtarin e
 

Eneid Kodra është lojtari më i ri i Suharekës në Kosovë. Klubi po vazhdon me formimin e grupit, ndërsa në krye është Shpëtim Duro.

Kujtojmë se Eneid Kodra ka dalë nga moshat e Partizanit, teksa më pas luajti dhe me ekipin e parë. Prej vitit 2021 ishte pjesë e Kastriotit.

Mesfushori do e vazhdojë karrierën në Superligën e Kosovës. Kontrata e firmosur me Suharekën është e vlefshme për 2 vite.

Njoftimi i Suharekës:  

"Ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje transferimi me mesfushorin nga Shqipëria, ENEID KODRA i cili ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare.

Kodra edicionet e fundit ishte pjesë e skuadrës së KS Kastrioti në Shqipëri e në të kaluarën ka kaluar gjeneratat dhe pjesë seniore e skuadrës së Partizanit".

ZYRTARE/ Suhareka nuk ndalet, Shpëtim Duro merr me vete ish-lojtarin e
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga