Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

ZYRTARE/ Shpëtim Duro zgjedh ish-mbrojtësin e Kombëtares si krah të djathtë

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Shpëtim Duro zgjedh ish-mbrojtësin e Kombëtares si krah
Shpetim Duro

Debatik Curri është prezantuar së fundmi si zëvendëstrajner i Suharekës. Kështu ish-mbrojtësi i Kombëtares do të jetë krahu i djathtë i  Shpëtim Duros.

Curri pas karrierës së futbollist ka qenë dhe zëvendëstrajner apo trajner te Prishtina. Kjo do të jetë eksperiencë e tij e dytë në këtë fushë.

Kujtojmë se klubi nga Suhareka është pjesë e Superligës së Kosovës këtë sezon. Klubi ka bërë disa ndërhyrje ku synon Europën për edicionin e parë.

Njoftimi i Suharekës:

“Ju informojmë që DEBATIK CURRI i bashkohet staffit të klubit tonë si ndihmëstrajner i Shpëtim Duros për edicionin e ardhshëm. Curri si ish futbollist shumë i shquar me karrierë të madhe e shumë të mbushur ku ka luajtur në nivele të mëdha të futbollit si vendor e ndërkombëtar gjithashtu edhe si trajner me eksperiencën e tijë te klubi i FC Prishtina me të cilët fitoi kupën e Kosovës dhe kishte paraqitje dinjitoze në superligën e Kosovës.Një forcë e re e një ndihmesë e madhe afër kryetrajnerit Duro. Mirë se vjen Debatik!”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga