Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

ZYRTARE/ Nga Ballkani në Turqi dhe drejt Rumanisë, ylli dardan i bashkohet lojtarit të Kombëtares

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Nga Ballkani në Turqi dhe drejt Rumanisë, ylli dardan i
Meriton Korenica

Meriton Korenica është futbollisti më i ri i Cluj në Rumani. Fantazisti dardan u kthye te Manisa në Turqi pasi përfundoi huazimin 6-mujor te Ballkani. Është vetë Manisa që njofton transferimin e lojtarit me një postim në faqen zyrtare.

“Futbollisti ynë Meriton Korenica do të transferohet në Rumani. Një marrëveshje është arritur me klubin, FC CFR 1907 Cluj, një nga ekipet e ligës. Duam të falenderojmë Meriton Korenicën për shërbimet që ai bëri për klubin tonë dhe i urojmë suksese në të ardhmen”, shkruan klubi.

Sulmuesi 27-vjeçar shkëlqeu me fanellën e Ballkanit ku zhvilloi 142 paraqitje duke shënuar 25 gola e 10 asiste. Korenica tek Cluj do të gjejë mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti si dhe ish-shokun e skuadrës Armend Thaqi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Manisa Futbol Kulübü (@manisafk)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga