Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

ZYRTARE/ Firmos kontratë 3 vjeçare, mbrojtësi i Kukësit prezantohet te skuadra e re

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Firmos kontratë 3 vjeçare, mbrojtësi i Kukësit
Melos Zenunaj

Melos Zenunaj nuk do të jetë më lotjarë i Kukësit. Mbrojtësi ka mbyllur bashkëpunimin me verilindorët dhe ditën e sotme është prezantuar te skuadra e re.

23-vjeçari është futbollisti më i ri i Dritës. Palët kanë firmosur një kontratë 3 vjeçare mes tyre. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nga Kosova nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Aventura e Zenunajt te Kukësi ka zgjatur 6 muaj, teksa me verilindoret zhvilloi 18 ndeshje. 23 vjeçari largohet nga Superiorja dhe rikthehet në Superligën e Kosovës, kun ë të kaluarën ka mbajtur veshur fanellën e Lirisë, Dukagjinit dhe Flamurtarit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga