Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

ZYRTARE/ ‘Dyzinë’ largimesh nga Prishtina, bardheblutë boshatisin ekipin

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ ‘Dyzinë’ largimesh nga Prishtina, bardheblutë
Prishtina

Me emërimin e trajnerit të ri, Jean-Michel Cavalli, Prishtina nis zyrtarisht revolucionin në skuadër. Me anë të një komunikmi nga klubi, bardheblutë njoftojnë largimin e plot 12 lojtarëve.

Njoftimi zyrtar:

Njoftojmë që pas skadimit të kontratave nuk kemi vazhduar bashkëpunimin me futbollistët, Mergim Pefqeli, Muhamed Useini, Genc Hamiti, Hasan Hyseni, Kushtrim Gashi, Egzon Sinani dhe Kreshnik Uka si dhe trajnerëve Agim Maliqi dhe Ardian Sallahu. Ndërsa, me marrëveshje është ndërprerë bashkëpunimi me Albion Kurtaj, Ermal Veliqi dhe Butrint Bulliqi

Prishtina do të futet në treg për të zëvëndësuar emrat e larguar e për të përforcuar organikën pas dështimit në arritjen e objektivit për kualifikim në kupat e Europës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga