Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Ilir Daja largohet nga Ballkani? Nuk ka dyshime, tashmë është zyrtare!

Shkruar nga NEWSPORT
Ilir Daja largohet nga Ballkani? Nuk ka dyshime, tashmë është
Ilir Daja, Tirana

Tashmë nuk ka më dyshime! Ilir Daja do të vijojë të jetë trajner i Ballkanit dhe tashmë është bërë zyrtare. Tekniku i kampionëve të Kosovës, do të vazhdojë me ekipin nga Theranda edhe për 2 vite të tjera, ashtu siç është edhe në kontratën e nënshkruar në shkurt të këtij viti.

Lajmin për qëndrimin e Ilir Dajës, duke hedhur poshtë të gjitha aludimet për një rikthim në Superiore te Tirana, e ka dhënë vetë klubi i Ballkanit më anë të një postimi në faqen zyrtare, ku shkruan:

"Të dashur tifoz! Ashtu siç kemi bërë të ditur në fund të muajit shkurt, profesor Ilir Daja do të jetë pjesë e jona, së paku edhe për dy vjet.
Të gjitha planet e klubit për këtë periudhë kohore, lidhen me projektin e përbashkët me trajnerin tonë.
Çdo formë tjetër që po merr jehonë në media, mbetet thjeshtë spekulim, dhe qëllime dashakeqe ndaj klubit.
Na priftë e mbara
Shihemi në Champions League".

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga