Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Kosova në rënie të lirë me renditjen e re të FIFA-s, mësoni ku ndodhet Kombëtarja e Shqipërisë

Shkruar nga NEWSPORT
Kosova në rënie të lirë me renditjen e re të FIFA-s,
FIFA

FIFA ka publikuar renditjen e re të saj. Përditësimet janë bërë pikërisht sot, më 20 qershor

Shqipëria mban vendin e 66 duke mos ndryshuar nga renditja e mëparshme. Bie në sy se Kosova ka humbur 3 pozicione dhe renditet tashmë në vendin e 105.

Renditja e përgjithshme e futbollit botëror kryesohet nga Argjentina. Pas asaj ndodhen Franca dhe Belgjika.

Spanja, Kroacia dhe Italia si kundërshtar të Shqipërisë në grupin B mbajnë respektivisht vendin e 8, 9, 10. Renditja e radhës do të publikohet më 18 korrik.

Pas 28 ditëve, Shqipëria pritet të pozicionohet më lart. Kjo për shkak të paraqitjeve në Europian. Pika ndaj Kroacisë me barazimin 2 me 2 do ndikojë në ngjitjen e Kombëtares, ndërsa shpresa është te rezultati pozitiv dhe ndaj Spanjës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga