Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

E BUJSHME/ Një nga ‘xhevahirët’ e Ilir Dajës, 31-vjeçari lë Superligën për Rumaninë

Shkruar nga NEWSPORT
E BUJSHME/ Një nga ‘xhevahirët’ e Ilir Dajës,
©Credits FC Ballkani

Armend Thaqi do të largohet nga Ballkani duke mbyllur aventurën e tij në Superligën e Kosovës. 31-vjeçari do të luajë ndeshjen e tij të fundit me ekipin nga Suhareka në finalen e Kupës përballë Prishtinës.

Kontrata e Thaqit përfundon në qershor të këtij viti, me mbrojtësin e djathtë që ka vendosur të mos rinovojë, por të transferohet në Rumani te ekipi i Cluj. Mes klubit rumun dhe Thaqit është kryer gjithçka, ndërsa zyrtarizimi do të bëhet pas finales së Kupës.

Kujtojmë që 31-vjeçari është pjesë e Ballkanit që prej gushtit të 2020, ku te ekipi i Ilir Dajës ka kaluar 4 vitet më të bukura gjatë karrierës së tij duke u kualifikuar për 2 vite radhazi në grupet e Conference League.

E BUJSHME/ Një nga ‘xhevahirët’ e Ilir Dajës,
Armend Thaqi

 

 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga