Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Ballkani bën 'paqe' me Dritën, Liria zyrtarisht një kategori më poshtë

Shkruar nga NEWSPORT
Ballkani bën 'paqe' me Dritën, Liria zyrtarisht një
Ballkani - Drita

Janë mbyllur 3 ndeshjet e para të vlefshme për javën e 30-të të Superligës së Kosovës. Në këto 3 sfida, janë shënuar 6 gola.

Ballkani kryesues barazoi me rezultatin 2-2 përballë Dritës së vendin të dytë. Pas këtij barazimi, ekipi i Ilir Dajës shkon në kuotën e 60 pikëve dhe mbetet në vendin e parë. Në krahun tjetër, Drita me 58 pikë mban vendin e dytë.

Në ndeshjen tjetër, Liria barazoi 0-0 me Dukagjinin. Tashmë është zyrtare dhe skuadra e Lirisë zbret një kategori më poshtë, ku pas 30 javëve kampionat mban 11 pikë dhe renditet e fundit. Në krahun tjetër, Dukagjini me 38 pikë mbetet në vendin e gjashtë.

Ndërsa, ndeshje mes Gjilanit dhe Feronikelit u mbyll në barazim 1-1. Gjilani shkon në kuotën e 34 pikëve në vendin e 7-të, ndërsa Feronikeli me 31 pikë mbetet në vendin e 8-të.

Ballkani bën 'paqe' me Dritën, Liria zyrtarisht një
Superliga e Kosovës - Tabela e renditjes

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga