Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Aty ku nisi karriera e sulmuesit të Kombëtares, klubi shqiptar drejt shkrirjes

Shkruar nga NEWSPORT
Aty ku nisi karriera e sulmuesit të Kombëtares, klubi shqiptar drejt
 

Phoenix Banjë është drejt shkrirjes. Kështu raporton Fansat e Futbollit Kosovar, për klubin që militon në ligën e parë të Kosovës.

Sulmuesi i Kombëtares Arbër Hoxha ka nisur karrierën pikërisht te Phoenix. Këto të fundit po shkojnë drejt ekstremit për shkak të mungesës së infrastrukturës.

Klubi nuk ka një stadium të vetin dhe kjo gjë nuk përballohet. Sezonin e fundit vështirësitë u transmetuan dhe në renditje ku Phoenix e mbylli në vendin e fundit kampionatin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga