Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Kosova në 'panik', trajneri i dëshiruar nga "Dardanët" ka oferta nga Rusia dhe Turqia

Shkruar nga NEWSPORT
Kosova në 'panik', trajneri i dëshiruar nga

Përfaqësuesja e Kosovës po studion rastin e Robert Morenos për ta ulur në pankinë. Spanjolli shihet si ‘ideali’ nga drejtuesit e FFK-së për stolin e dardanëve, me këta të fundit që janë në kërkim të zëvendësuesit për të shkarkuarin Primoz Gliha.

Është vetë presidenti i FFK-së, Agim Ademi që ka nisur bisedimet me 46-vjeçarin spanjoll që në të kaluarën ka trajnuar Granadën, Monacon dhe Spanjën, teksa ka qenë edhe ndihmës i Luis Enrique.

Megjithatë “Dardanët” nuk janë të vetmit që janë hedhur në sulm për trajnerin. Bëhet me dije se në javën e fundit, me përfaqësuesit e teknikut kanë nisur bisedimet edhe klubi rus i Soch dhe turqit e Adana Demirspor.

E ardhmja e pankinës së Kosovës dhe Robert Morenos mbetet akoma në hije, me këtë të fundit që pritet të vendosë së shpejti.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga